Witam! No to nadeszła pora na część drugą naszego poradnika. W ostatniej części stworzyliśmy nasz budynek, a teraz go „wpiszemy w kod”. Zaczynamy!
1. Plik generatora.
Pamiętacie na pewno jak tworzyliśmy generator do kwiatków. Ten generator niewiele będzie się różnił. Tworzymy nowy plik class i nazywamy go „GenStructureTut„. Edytujemy go, aby zawartość wyglądała tak:
GenStructureTut.java
Widzimy tutaj na początku identyczny kod jak w przypadku naszych kwiatków. Zmieniamy jedynie pozostałą część kodu. Małą zmianą w kodzie klasy głównej, jest jedynie zmienna „randint„, która odpowiada za prawdopodobieństwo wystąpienia naszego budynku. W naszej drugiej klasie w procedurze generującej wklejamy kod naszej struktury, który wygenerowaliśmy w poprzedniej części. Dopisałem tam kawałek kodu, który sprawdza czy w danym miejscu jest dirt. Zapobiega to generowaniu się naszego budynku, np: w powietrzu.
2. Główny plik naszej modyfikacji
Przechodzimy teraz do głównego pliku naszej modyfikacji i w naszej procedurze ładującej („Load„) rejestrujemy nasz generator.
Widzimy, że generowanie struktur w terenie jest tak naprawdę bardzo proste. Najwięcej czasu zajmuje nam stworzenie i wyeksportowanie modelu. Samo programowanie nie zawiera tak dużo czasu.
Podany powyżej przykład jest najprostszą możliwą metodą stworzenia struktury w świecie.
Kod źródłowy można pobrać tutaj: >>Pobierz<<