Quantcast
Channel: Portal Minecraft.PL – Odkryj inny świat!
Viewing all articles
Browse latest Browse all 513

Kurs pisania modów (Forge) – Generowanie struktur cz.1!

$
0
0

Witam! Przedstawię Wam dzisiaj poradnik o tworzeniu i generowaniu struktur w świecie Minecraft’a. Wielu z Was czekało na ten poradnik. Przedstawię Wam go w dwóch częściach. Naszą strukturą będzie mały domek, coś w stylu chatki leśniczego. Zaczynamy!

Potrzebne będą nam dzisiaj dwa dodatkowe programy:

- MCEdit – do pobrania stąd: http://www.mcedit.net/

- Schematic Converter – do pobrania stąd: http://www.minecraftforum.net/topic/1336152-132-updated-metadata-support-simple-schematic-to-java-file-converter/

Pierwszy z programów na pewno większość z Was zna. W nim właśnie wygenerujemy nasz domek. Drugi z programów to konwerter, ale więcej o nim opowiem później. Dodam tylko, że możecie użyć innego konwertera, nie musi być to ten zalecany przeze mnie.

 

1. Tworzymy budowlę

Na początku stworzymy naszą budowlę w grze. Uruchamiamy Minecraft’a i tworzymy nowy świat w trybie Creative oraz typ świata: Superflat. W tak wygenerowanym terenie tworzymy nasz budynek.

Ja stworzyłem coś takiego (zdjęcie powyżej). Mały budyneczek, może nie jest zbyt ładny, ale powstał jedynie na poczet tego kursu.

 

2. MCEdit i export.

Zamykamy grę i uruchamiamy program MCEdit. W internecie znajduje się wiele poradników dotyczących obsługi i funkcjonalności tego programu. Ja nie będę prowadził zaawansowanego kursu o MCEdit’cie, gdyż naszym celem jest pisanie modów, a nie edycja świata. Pokaże jedynie jak wyeksportować nasz domek.

Z menu wybieramy: „Load World” i wybieramy stworzony przez nas świat.

Pozycja w jakiej będziemy się znajdować po wczytaniu świata, to aktualna pozycja w której znajdowaliśmy się podczas wyłączania gry.

Zaznaczamy nasz domek dokładnie.

Następnie, gdy zaznaczyliśmy nasz domek z menu po lewej stronie wybieramy opcje: Export. Zapisujemy nasz plik w dowolnym miejscu. Za chwilę wczytamy go do naszego konwertera. Zamykamy MCEdit.

 

3. Kowersja pliku „schematic”.

Uruchamiamy nasz drugi program i klikamy na „Add File”. Odszukujemy nasz wcześniej wygenerowany plik i otwieramy go. Następnie w programie odznaczamy opcję „Smart Spawning Enabled”. Gdybyśmy jej nie odznaczyli program wygenerował by nam praktycznie gotowy plik class, ale my nie idziemy na łatwiznę i sami go napiszemy.

Na koniec w prawym-górnym rogu okna klikamy „Generate”. I już. Mamy wygenerowany gotowy plik. Znajdziemy go w katalogu z naszym konwerterem –> podkatalog „Output”.

To by było wszystko w tej pierwszej części poradnika o generowaniu struktur. Żeby jednak nie zostawić Was na święta z nieskończonym projektem, to drugą część wydam już jutro lub najpóźniej w niedzielę. Pozdrawiam!

Wesołych Świąt!

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 513

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra