Quantcast
Channel: Portal Minecraft.PL – Odkryj inny świat!
Viewing all articles
Browse latest Browse all 513

Kurs pisania modów (Forge) – Jedzenie / Ciasto

$
0
0

Witam! Dzisiaj pokaże Wam jak stworzyć jedzenie w grze, a konkretnie ciasto! Jedzenie jest bardzo istotne w grze, bez niego daleko nie zajdziemy. Nie stworzymy dzisiaj prostego jedzenia takiego jak, np: chleb, lecz coś więcej. Na pewno znacie blok ciasta, my stworzymy podobny tylko o smaku marchewkowym! Rozumiem, że takiego ciasta nikt by nie zjadł, ale na poczet poradnika zrobimy wyjątek.

Niektórzy prosili o dwu-poziomowy blok kwiatów. Z powodu braku czasu nie zdążyłem stworzyć ani grafiki, ani popracować nad kodem. Skupimy się na tym za tydzień.

Nasz efekt końcowy będzie wyglądał tak:

 

1. Główny plik „ciastka”

Oczywiście zaczniemy od podstawowych plików naszego projektu, czyli: paczka o nazwie”tutorial”, oraz plik class „Tutorial.class” wraz z podstawowym naszym kodem z pierwszej części naszej serii.

Stworzymy teraz główny plik naszego ciastka. Będzie on niebywale prosty i krótki. Samo ciastko nie jest trudne w budowie. Większość kodu udostępnili nam twórcy Forge’a. Tworzymy nowy plik class w naszej głównej paczce „tutorial” i nazywamy go „CakeTutorial”. Edytujemy plik, aby zawartość wyglądała tak:

CakeTutorial.class

Widzimy rozszerzenie naszej klasy „BlockCake”. To właśnie tam zapisane są wszystkie nasze procedury dotyczące naszego ciastka. Nie trzeba ich edytować, ani zmieniać. Ja mówię na to: „są uniwersalne”. Dalej widzimy konstruktor naszej klasy, a zaraz pod nim jedyną procedurę „idPicked”. Za co ona odpowiada? Dotyczy ona trybu Creative. Gdy klikniemy środkowym przyciskiem myszy na jakiś blok w trybie creative, to pojawi się nam on w inwentarzu. Osoby lubiące budować będą wiedziały o co chodzi, gdyż na pewno często używają tego udogodnienia. Ale czym jest ten przedmiot „Tutorial.TutCakeI.itemID”? Otóż do naszego ciastka przyporządkujemy item, którym będziemy stawiać nasze ciasto na ziemi.

 

2. Główny plik naszego moda

Przechodzimy teraz do głównego pliku naszej modyfikacji, czyli „Tutorial.class”. Przypisujemy do zmiennych dwa nowe przedmioty:

Widzimy blok naszego ciastka i item go reprezentujący. W naszym bloku ustawiliśmy twardość oraz odgłos chodzenia po tym bloku. W przypadku item’u ustawiliśmy maksymalną ilość naszego przedmiotu w jednym stack’u oraz przypisaliśmy go do zakładki z jedzeniem.

Teraz wystarczy przypisać zmienne językowe oraz zarejestrować nasz blok.

Co do receptury… hmmm… ma ktoś jakiś ciekawy pomysł na nią. Piszcie w komentarzach.

Cały nasz plik główny powinien więc wyglądać tak:

Tutorial.class

Bardzo polecam przestudiować oryginalny plik z ciastkiem. Nazywa się on „BlockCake”. Znajduje się on w paczce „net.minecraft.block”. Całość jego budowy może dla początkujących programistów być troszkę skomplikowana, ale dla ludzi już piszących będzie bardzo prosta. Stopień trudność według mnie to 4/10.

 

3. Kod źródłowy + grafika

Cały pod źródłowy możecie pobrać tutaj >>Pobierz<<


Viewing all articles
Browse latest Browse all 513

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra