Quantcast
Channel: Portal Minecraft.PL – Odkryj inny świat!
Viewing all articles
Browse latest Browse all 513

Kurs pisania modów (Forge) – Nowa ruda

$
0
0

Witam! Dzisiaj przedstawię Wam jak stworzyć nową rudę, którą wykorzystamy w następnej części do robienia nowego narzędzia. Nasza ruda będzie występowała na poziomach od 30 – 50 i będzie dosyć często spotykana. A więc zaczynamy!

1. Główny plik naszej modyfikacji.

Z każdą nową częścią będziemy tworzyć nowy, czysty plik główny. Dlaczego tak? Nie chcę żeby wam się wszystko pomieszało. Jak już wiecie nasz nowy plik powinien wyglądać tak (tworzyliśmy go w pierwszej części mojego poradnika - „Kurs pisania modów – Podstawy”):

Tutorial.java

Poprzednią paczkę z naszą modyfikacją usunąłem. Tak jak już powiedziałem: dzisiejszym tematem będzie ruda, więc zaczniemy wszystko od początku. Nasz plik główny tworzymy w paczce „tutorial„. Schemat plików powinien wyglądać tak:

 

2. Główny plik naszej rudy.

Tworzymy w naszej paczce nowy plik class. Nazwiemy go „OreTutorial„. Będzie on bardzo prosty w budowie. Edytujemy go, aby zawartość wyglądała tak:

OreTutorial.java

Widzimy, że cały kod naszego bloku „rudy” jest bardzo prosty. Tworzymy klasę z rozszerzeniem „Block„. Następnie materiał z jakiego będzie wykonana nasza ruda ustawiamy jako skała „rock„, oraz przypisujemy ją do zakładki „Bloki” w trybie Creative.

 

3. Generator naszej rudy.

Przyszła pora na stworzenie generatora do naszej rudy, bo cóż to za ruda, której nie możemy spotkać w „terenie”. 

W tym celu tworzymy nowy plik class i nazywamy go „OreGenTutorial„. Przypomnę Wam, że nazwy plików oraz paczek możecie wymyślać sami. Oczywiście edytujemy plik, aby jego zawartość wyglądała tak:

OreGenTutorial.java

Pamiętacie na pewno artykuł o generowaniu kwiatów. Podobnie jest w tym wypadku. Wszystko działa w ten sam sposób. Jedyna różnica to taka, że nie tworzymy drugiej klasy, a wykorzystujemy już gotową „WorldGenMinable„. Forge udostępnia nam taką możliwość.

Widzimy procedurę „addOreSpawn„. Jakie parametry do niej podać? Już tłumaczę.

 

Pozostałe parametry nie zmieniamy i raczej na tym etapie nie będą nas interesować.

 

4. Rejestrowanie, nazewnictwo, czyli ostatnie poprawki.

Powracamy ponownie do głównego pliku naszej modyfikacji, czyli „Tutorial.java„. Tworzymy nowy blok w zmiennej „OreTutorial„.

Oraz w głównej procedurze „Load” dopisujemy kod  rejestrujący nasz blok i generator oraz nadający nazwę naszemu blokowi.

 

Nie zapomnijcie też skopiować grafiki waszego bloku do katalogu „assets„. Moją grafikę zamieszczam w pliku źródłowym poniżej.

Cały kod źródłowy + grafika: >>Pobierz<<

Dodam jeszcze, że wszystkie części mojej serii poradników możecie znaleźć tutaj: Kurs pisania modów (Forge)


Viewing all articles
Browse latest Browse all 513

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra